آموزش پنچرگیری دوچرخه
آموزش پنچرگیری دوچرخه

آموزش پنچرگیری دوچرخه

آموزش پنچرگیری دوچرخه

همه ی دوچرخه سواران بهتر است پنچر گیری را یاد بگیرند ، مخصوصاً افرادی که قصد سفر با دوچرخه را دارند . هر چیزی می تواند باعث سوراخ شدن تایر دوچرخه شما شود. پنچر شدن تایر ناراحت کننده است، اما خوشبختانه تعمیر آن با ابزار و روش های مناسب، کار آسانی است.


از جمله لوازمی که برای پنچر گیری مورد نیاز می باشد می توان به ست پنچر گیری دوچرخه، تایرلور دوچرخه، تلمبه دوچرخه نام برد .

در هنگام پنچر شدن دوچرخه باید راه کار های زیر را انجام دهید :


1. پیدا کردن پنچری : پیش از خارج کردن تیوب دوچرخه ابتدا تایر را بازدید کنید. از قسمت والف شروع کنید، تمام حوالی قسمت والف را برای پیدا کردن دلیل پنچری بررسی کنید. هر نوع شیشه یا ریزه سنگی را که می بینید، جدا کنید. حتی اگر دلیل پنچری را پیدا کردید، بررسی تایر را تا رسیدن به محل شروع ادامه دهید.


2. خارج کردن تیوپ : با فشار دادن والف اجازه دهید تا باد تیوب خالی شود ، با استفاده از تایرلور که داخل طوقه فشار داده اید به سمت خودتان فشار دهید تا تیوپ خارج شده و تایر کامل از طوقه جدا شود .


3. در این مرحله تیوپ پنچر شده را با تلمبه باد بزنید تا محل پنچر شده را از روی خارج شدن باد متوجه شوید .


4. حال باید با اقلام موجود در ست پنچرگیری، پنچری تیوپ خود را بگیرید . اطراف محل پنچری را به آرامی سنباده بزنید تا یک لایه گرد وغبار و مقدار کمی از خود تیوب پاک شده ، سپس به وسیله ی چسب های موجود در ست پنچری محل مورد نظر را بچسبانید .


5. پس از پنچرگیری و چک کردن لاستیک دوچرخه، تیوپ را در طوقه جا زده و کمی باد بزنید سپس در لاستیک قرار دهید .


از مزیت های این ست های پنچری راحتی کار کردن با آنها می باشد و همچنین سرعت عمل بیشتر می باشد .


دوچرخه سواری هم ورزش است هم تفریح و هم وسیله ی سفر، پس در هر حالت شخصی که دوچرخه سواری می کند باید مثل یک راننده که تا حدودی از تعمیرات ماشین آگاه است بتواند تعمیرات ساده دوچرخه را از جمله پنچر گیری انجام دهد . در نتیجه باید لوازم مربوط به پنچر گیری مثل ست پنچری ، تایرلور ، تلمبه را همیشه همراه خود داشته باشد .

نظرات

ارسال نظر