راهنمای انتخاب چراغ دوچرخه 
راهنمای انتخاب چراغ دوچرخه 

راهنمای انتخاب چراغ دوچرخه 

راهنمای انتخاب چراغ دوچرخه 

خرید لوازم جانبی دوچرخه برای دوچرخه سوار همیشه یک موضوع چالش برانگیز است. هر دوچرخه سوار قبل از اینکه قصد خرید چراغ دوچرخه را داشته باشد باید سبک سواری خود و اینکه قصد سواری در چه مسیری را دارد را بداند. سطح روشنایی مسیر و اینکه می خواهد در روز رکاب بزند یا در شب . تنها با پاسخ به همین چند سؤال ساده می‌توانید بهترین چراغ دوچرخه را برای دوچرخه خود انتخاب کنید.

چراغ‌های دوچرخه ابزاری اساسی برای ایمنی شبانه سواری هستند. این چراغ‌ها علاوه بر اینکه به شما کمک می‌کنند تا در شب بهتر دیده شوید، به رانندگان و سایر نقلیه‌ها هم اعلام حضور می‌کنند.

معمولاً دو نوع چراغ دوچرخه وجود دارد: چراغ جلو دوچرخه و چراغ عقب دوچرخه. چراغ جلو باید به مقدار کافی روشن باشد تا به شما کمک کند مسیر را ببینید و از موانع پیش رو آگاه شوید. همچنین، چراغ عقب برای اعلام حضور شما به رانندگان و نقلیه‌های پشت سرتان ضروری است.


برندهای مطرح بسیاری در سراسر جهان اقدام به طراحی و تولید این محصول کرده‌اند، برند تاپیک از سال 1991 با ایده و طراحی جالب و منحصر به فرد خود یکی از پیشگامان صنعت لوازم دوچرخه به شمار می رود. این برند تایوانی به دلیل تولید محصولاتی با مهندسی خاص و تنوع بسیار زیاد، همواره مورد توجه مشتاقان دوچرخه سواری بوده است. لوازم دوچرخه تاپیک در بین دوچرخه سواران از محبوبیت خاضی برخوردار است.


تولیدکنندگان میزان روشنایی چراغ دوچرخه را بر حسب لومن مشخص می‌کنند. هر چه میزان لومن چراغ بیشتر باشد انرژی مورد نیاز برای روشن کردن آن بیشتر خواهد بود. معمولاً برای دوچرخه سواری جاده بین 50 تا 100 لومن در حالت چشمک‌زن کافی است. حالت چشمک‌زن عمر باتری را چندین برابر می‌کند و مصرف آن را کاهش می دهد .


چراغ های دوچرخه سواری برند تاپیک دارای انواع مدل های مختلف می باشد که از لومن های بالا تا پایین را دارا می باشد .


به عنوان مثال چراغ شارژی دوچرخه برند تاپیک مدل WHITELITE™ HP 500 دارای قدرت نور 500 می باشد که نور بسیار زیادی را دارد و برای جاده های تاریک نیز بسیار مناسب می باشد .


همینطور چراغ جلو دوچرخه تاپیک مدل CUBICUBI 1200 دارای قدرت نور 1200 می باشد که قابلیت استفاده روی کلاه را هم دارد و چراغ کلاه دوچرخه نیز هست.


شما می توانید بر اساس نیاز خود چراغ مورد نظر را از سایت کافه ورزش انتخاب نموده و استفاده نمایید .

نظرات

ارسال نظر