باربندهای مختلف برای حمل دوچرخه
 باربندهای مختلف برای حمل دوچرخه

باربندهای مختلف برای حمل دوچرخه

 باربندهای مختلف برای حمل دوچرخه

دوچرخه وسیله ای است که به تنهایی با آن می توان از منطقه ای به منطقه ی دیگر رفت اما لازم است برای شرکت در برنامه های طبیعت گردی با دوچرخه و یا سفرهای تفریحی دوچرخه سواری، دوچرخه ی خود را با باربند حمل کنید. باربند دوچرخه یکی از کاربردی ترین کالاهای یک دوچرخه سوار می باشد که می توان برای حمل دوچرخه  تهیه و استفاده کرد . که معمولا برای هر خودرو از باربند مخصوص به آن استفاده می شود. یکی ازمزیت های باربند این است که  باعث می شود فضای داخل ماشین بیشتر باشد و با خیال آسوده سفر کنید.


باربند دوچرخه انواع مختلفی دارد، که بهتر است قبل از خرید  باربند دوچرخه با انواع آن برای حمل دوچرخه و نحوه نصب آن آشنا شوید. از انواع اصلی باربند عبارتند از : باربند صندوقی، باربند سقفی و باربندی که به صورت یدک کش می باشد.


باربند صندوقی : اولین نوع راحت برای دوچرخه سواران استفاده از مدل صندوقی است . باربند صندوقی دوچرخه میتواند تا حداکثر دو دوچرخه بزرگسال بعلاوه یک دوچرخه کودک را نگه دارد. در سیستم صندوقی دو اهرم در بالا و پایین صندوق جا میگیرد و یک اهرم با دو شاخه بزرگ از آن جدا شده که دوچرخه ها در میان آن قرار میگیرند. از مزایای باربند های صندوقی می توان به استفاده آن در مدل های مختلف اشاره کرد ، البته محدودیتی نیز در برخی از ماشین ها وجود دارد که در هنگام خرید میتوانید از مطابقت مدل باربند با مدل خودرو خود اطمینان حاصل نمایید. از معایب باربند صندوقی میتوان به محدودیت استفاده از صندوق عقب در هنگام مسافرت اشاره کرد.


باربند سقفی : که شامل پایه باربند و میله هایی معمولا از جنس آلومینیوم است که روی سقف خودرو بسته می شود. این مدل باربند برای دوچرخه سواران حرفه ای و افرادی که به صورت تخصصی در تورهای دوچرخه سواری شرکت می کنند گزینه خوبی می باشد. در این مدل علاوه بر نوع ماشین باید به نوع دوچرخه خود نیز دقت داشته باشید که چگونه قرار است چرخ جلو را برای قرار گیری دوچرخه به صورت صحیح بر روی باربند قرار دهید.

از انواع دیگر باربند سقفی، جعبه باربند سقفی می باشد که برای حمل وسایل مسافرت و تجهیزات ورزشی و ... طراحی شده که به دلیل داشتن درب و قفل، لوازم سفر را از نظر سرقت، خیس شدن یا افتادن در جاده محافظت می کند.از مزیت این  باربند های سقفی این است که به بدنه و رنگ خودرو اسیب نمی رسانند و با توجه به قفل شدن دوچرخه بر روی پایه باربند این اطمینان را به شما می دهد که با خیال راحت در جاده رانندگی کنید.


یدک کش : از انواع باربند دوچرخه می باشد که به عقب خودرو متصل می شود و برای خودروهایی که قابلیت نصب مالبند را دارند و یا دارای مال بند می باشند و خودروهای شاسی بلند که دارای زاپاس بوده نیز مناسب میباشد . این یدک کش ها دارای کارایی بالا، نصب آسان، دوام زیاد  و قابلیت حمل سه یا چهار دوچرخه را دارا می باشند که در مدل های مختلف متفاوت می باشند و تا 60 کیلو تحمل وزن دارند.

برند منابو که از مطرح ترین برند های دنیا در جهت ساخت باربند می باشد یدک کش های مختلفی طراحی و به بازار عرضه کرده است که هر کدام از لحاظ حمل دوچرخه وتحمل وزن متفاوت هستند. جنس این یدک کش ها از فولاد مقاوم و مجهز به بازوهای آلومینیومی نگهدارنده دوچرخه است که از تکان خوردن دوچرخه ها در زمان حرکت اتومبیل و ایست های ناگهانی و همچنین رانندگی در جاده های آفرود و ناهموار، جلوگیری می کند.

یدک کش حمل دوچرخه منابو مدل سیریو پلاس قابلیت حمل سه دوچرخه پانزده کیلویی را دارد  و مجهز به قفل ضد سرقت است و همچنین با نصب آن در عقب خودرو پلاک اتومبیل شما به راحتی دیده می شود و تمام فانکشن های چراغ عقب اتومبیل عمل می کنند.  همچنین این یدک کش در سرعت 130 کیلومتر در ساعت تست شده و مجهز به سیستم تیلتینگ است . 


نکته مهمی که در هنگام خرید باربند برای حمل دوچرخه با خودرو باید در نظر بگیرید این است که با دوچرخه و نوع ماشین شما همخوانی داشته باشد تا بتوانید از آن استفاده نمایید. در صورت نیاز به باربند دوچرخه میتوانید این وسیله کاربردی را از فروشگاه کافه ورزش خریداری نمایید.

نظرات

ارسال نظر