چه زمانی باید چراغ دوچرخه تعویض گردد
چه زمانی باید چراغ دوچرخه تعویض گردد

چه زمانی باید چراغ دوچرخه تعویض گردد

چه زمانی باید چراغ دوچرخه تعویض گردد

دوچرخه سواری در شب مورد علاقه بسیاری از افراد است حال چه در شهر و یا بیرون از شهر اما یکی از عواملی که بسیار اهمیت دارد این است که دوچرخه سواری در شب بسیار پر خطر و چالش بر انگیز است . دو خطری که دوچرخه سواران بدون چراغ دوچرخه را تهدید میکند می توان به ماشین ها اشاره کرد که ممکن است دوچرخه سواران در نبینند و باعث تصادف شود و همینطور دلیل دیگر خود دوچرخه سوار است که در تاریکی شب بتواند سطح زمین را خوب ببیند که بسیار مهم است .


حال برای آنکه از چنین مشکلاتی جلوگیری شود، استفاده از چراغ در جلو و عقب دوچرخه پیشنهاد می‌شود. البته دقت داشته باشید که تنها استفاده از چراغ کافی نیست و شما می‌توانید از تجهیزات دیگر مانند لباس‌ مخصوص دوچرخه ‌سواری در شب، نوار مچ پای شبرنگ و … نیز استفاده کنید. در صورت استفاده از این تجهیزات، احتمال تصادف و مشکلات این چنینی کاهش پیدا می‌کند.


چراغ دوچرخه ممکن است در اثر ضربه یا آب گرفتگی و یا فاسد شدن باتری و یا اینکه بیش از حد در معرض نور آفتاب قرار گرفته باشد، نیاز به تعویض داشته باشد و یا ممکن است دوچرخه سوار نیاز به چراغ با قدرت نوردهی بالاتر داشته باشد تا بتواند در شب دوچرخه سواری کند که در این صورت باید چراغ را تعویض نماید . وقتی که شما دوچرخه نو خریداری می کنید هیچ کدام از این ابزار ها روی دوچرخه نیستند و بدلیل لوازم جانبی بودن باید جداگانه هزینه کرده و آنها را برای نصب بر روی دوچرخه خود خریداری کنید.


چراغ دوچرخه به‌صورت کلی در دو نوع چراغ جلو دوچرخه و چراغ عقب قابل تهیه است که هر کدام از آن‌ها کارایی متفاوتی دارند. از همین رو لازم است که در ابتدا هدف خود از خرید چراغ دوچرخه را مشخص کنید و سپس بر اساس نیازی که دارید، مناسب‌ترین مدل را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که امروزه اکثر مدل‌های چراغ‌های دوچرخه به صورت شارژی هستند و معمولا قیمت بالاتری دارند.


چراغ عقب دوچرخه معمولا زیر صندلی دوچرخه قرار می‌گیرد و دلیل استفاده از آن، متوجه ساختن رانندگان و سایر وسایل نقلیه است. کیفیت نور این مدل نیز حائز اهمیت است و هرچه میزان نور چراغ بیشتر باشد، حوادث کمتری پیش خواهد آمد. چراغ عقب معمولا به رنگ قرمز می باشد. از انواع چراغ عقب می توان به مدل های مختلف برند تاپیک نام برد که در اینجا به بعضی مدل ها اشاره می شود .


چراغ خطر عقب دوچرخه تاپیک مدل TAILLUX 100 USB درای 4 حالت می باشد ، 100 لومنس بوده و شارژی می باشد
چراغ خطر عقب دوچرخه تاپیک مدل TMS047درای 4 حالت ، شارژی بوده و علاوه بر نور قرمز نور زرد هم دارد .
چراغ خطر دوچرخه تاپیک مدل TAILLUX 25 USBدارای 3 حالت ، 25 لومنس ، شارژی بوده
چراغ جلو نصب چراغ در جلوی دوچرخه، شرایط دوچرخه سواری را برای شما به دلیل ایجاد دید مناسب، آسان می‌سازد. البته دقت داشته باشید که این چراغ‌ها باید روشنایی زیادی داشته باشند، بنابراین به مدل و میزان مصرف باتری آن‌ها توجه کنید تا در هنگام دوچرخه سواری در تاریکی دچار مشکل نشوید. انواع چراغ جلو تاپیک که شارژی بوده و قدرت نور بالایی دارد شامل موارد زیر می باشد :


چراغ جلو دوچرخه برند تاپیک مدل CUBICUBI 1200: قدرت نور 1200 لومنس ،شارژی ، درای حالت های نوردهی مختلف
چراغ جلو شارژی دوچرخه برند تاپیک مدل WHITELITE™ HP 500: 500 لومنس ، شارژی ، دارای حالت مختلف ، نور سفید
چراغ جلو شارژی دوچرخه تاپیک مدل TMS089B: 450 لومنس ، 2 چراغ ال ای دی ، قابل نصب روی فرمان و کلاه، شارژی ، درای حالت های نوردهی مختلف
چراغ جلو شارژی دوچرخه برند تاپیک مدل WHITELITE® AERO USB 1W: درای 4 حالت ، قابل نصب روی میله زین ، بدنه و فرمان ، شارژی و قدرت 110 لومنس

نظرات

ارسال نظر