خرید بهترین زین برای دوچرخه
خرید بهترین زین برای دوچرخه

خرید بهترین زین برای دوچرخه

خرید بهترین زین برای دوچرخه

برای خرید زین دوچرخه باید به این نکته توجه کنید که از چه دوچرخه ای و برای چه رشته ای استفاده می کنید . برای افرادی که از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه یا مسابقه استفاده می کنند این مسأله بسیار مهم است، خصوصاً اگر قصد استفاده طولانی مدت را داشته باشند توجه به نوع و جنس زین دوچرخه بسیار مهم است.
 

زین دوچرخه یکی از اجزاء مهم دوچرخه به حساب می آید، همیشه زینی که شما احساس راحتی داشته باشید برای شما مناسب نمی باشد پس در انتخاب آن باید نهایت دقت را داشته باشید .  زین ها با توجه به نوع فعالیت دوچرخه سوار و رشته مربوطه ساخته و انتخاب می شوند. زین ها به دو صورت پهن و باریک هستند که معمولاً نوع پهن برای دوچرخه های شهری و نوع باریک برای  دوچرخه های کوهستان کاربرد دارد.
 


امروزه زین ها در طرح ها و شکل های مختلف تولید می شوند که از شناخته شده ترین و مناسب ترین ها می توان به انواع زین دوچرخه برند اسپشیالایزد و زین دوچرخه برند فابریک اشاره کرد . 
 


کمپانی آمریکایی اسپشیالایزد حدود 45 سال در زمینه تولید دوچرخه و لوازم آن فعالیت داشته. این کمپانی با تولید بهترین زین ها راحتی را برای دوچرخه سوار فراهم آورده است .
 

از جمله زین های با کیفیت و پر فروش این برند، زین مدل Henge Expert می باشد که طراحی نرم و راحت آن موجب شده از آن به عنوان بهترین انتخاب در سفرهای کوهستانی استفاده نمایید. جنس بدنه محصول از کربن و ریل آن از تیتانیوم تو خالی ساخته شده که علاوه بر داشتن سبکی و نرمی، از دوام و مقاومت بالایی برخوردار است.
 

همچنین لایه ای از EVA در آن وجود دارد که در مسیر های طولانی مانع از خستگی پاها شده و حس راحتی را برای دوچرخه سوار ایجاد می نماید. تکنولوژی Body Geometry تعبیه شده در محصول، سبب کنترل لغزش ها و در نتیجه کاهش فشار و افزایش راحتی در حین استفاده می گردد. از دیگر ویژگی های آن می توان به طراحی فیزیکی خاصی اشاره کرد که در حین دوچرخه سواری در مسیر های پر فراز و نشیب از سر خوردن دوچرخه سوار به سمت جلو، جلوگیری می کند.
 


برند فابریک یکی از شرکت های مطرح دنیا در طراحی و تولید زین های دوچرخه سواری است، این شرکت همواره یکی از پیشرو های این صنعت بوده و با تکنولوژی های به روز دنیا زین های بسیار با کیفیتی تولید کرده است.


 

به طور کلی برند فابریک زین های تولید خودش را به 3 بخش زین دوچرخه شهری (Radius)، زین دوچرخه کوهستان (Shallow) و زین دوچرخه جاده یا پیست (Flat) تقسیم بندی کرده است. یکی از نکات خرید زین مناسب توجه به پهنای آن می باشد که برند فاریک زین های خود را در 3 سایز 134 میلی متر، 142 میلی متر و 155 میلی متر زین های خود را طراحی میکند، معمولا در مصارف شهری از زین های پهن تر و در دوچرخه های کورسی از زین های باریک استفاده می شود. 

یکی از انواع مختلف زین های برند فابریک، زین مدل scoop elite shallow  می باشد که به دلیل شکل و مدل خود کاربردهای بالایی دارد، که این زین ها معمولا بلند و باریک هستند و رویه (ارتفاع) کمی دارند که باعث انتقال حداکثری نیرو و کاهش اصطحکاک حین پدال زنی می شود.


 

این مدل زین قابل استفاده در سه حالت دوچرخه سواری (ROAD,  MTB , COMMUTING ) معادل ( جاده، کوهستان و شهری)  می باشد. جنس ریل آن کرومولی بوده و برای خانم ها و آقایان مناسب می باشد . همچنین رویه ای که برای این زین استفاده شده بسیار بادوام می باشد که تحت هر شرایطی قابل استفاده می باشد و به راحتی قابل شستشو می باشد.

نظرات

ارسال نظر