خرید قطعات فنی دوچرخه
خرید قطعات فنی دوچرخه

خرید قطعات فنی دوچرخه

خرید قطعات فنی دوچرخه

دوچرخه از قطعات مختلفی تشکیل شده است و هرکدام از قطعات نام و اصطلاح خاص خود را دارند، برخی از قطعات جزو لوازم اصلی دوچرخه بوده و برای خرید آن باید دقت لازم را داشته باشید.


تنه دوچرخه، ست دنده و ترمز دوچرخه و همچنین اجزای تنه دوچرخه که شامل طبق قامه دوچرخه، گوشواره دوچرخه، توپی تنه و توپی طوقه و کاسه دوشاخ دوچرخه از اجزای اصلی دوچرخه می باشند که جزو قطعات فنی نیز می باشند و در صورت بروز مشکل باید تعویض گردد . 


توپی تنه دوچرخه، طبق قامه و چرخ‌ دنده‌های جلو دوچرخه را به بدنه دوچرخه متصل می‌کند و با حرکت طبق قامه و چرخ‌ دنده‌های جلو و انتقال قدرت به وسیله زنجیر دوچرخه به خودرو و یا همان خودرو باعث حرکت دوچرخه می شود. توپی تنه سری SLK شامل بلبرینگ، واشر و گیره پلاستیکی می باشد که برای دوچرخه های با بدنه کربن قابل استفاده می باشد . 


کاسه دوشاخ نیز یکی از اجزای اصلی تنه دوچرخه می باشد که به صورت ساچمه ای یا بلبرینگی می باشد و باعث اتصال کمک فنر جلو دوچرخه به تنه و گردش به طرفین چرخ جلو از بالا می گردد.

کاسه دوشاخ های دوچرخه های قدیمی را می توان با یک گریس کاری، تنظیم کرد و قابل استفاده شوند ولی در صورت وارد شدن ضربه های زیاد به دوچرخه حین دوچرخه سواری ممکن است کاسه دوشاخ لق شده و یا بشکند که در این صورت باید تعویض گردد.  کاسه دو شاخ های برند FSA که یک برند معتبر است را می توانید باتوجه به مدل دوچرخه خود در سایت کافه ورزش تهیه کنید . 


گوشواره دوچرخه از آلومینیوم نرم ساخته شده که در فشارهای مختلف دچار خمیدگی می شود ولی از شکستن فریم دوچرخه جلوگیری میکند. در صورت خمیده شدن و یا شکستن گوشواره دوچرخه برای جلوگیری از شکستن فریم بهتر است گوشواره جدید تهیه کنید . هر دوچرخه گوشواره مربوط به خود را دارد. گوشواره دوچرخه فوجی، گوشواره دوچرخه اسپشیالایزد و گوشواره دوچرخه جی تی برای انواع مدل های خود طراحی و ساخته شده است . 


طبق قامه های FSA نیز دارای استحکام بالا و سبک می باشد، در هنگام خرید طبق قامه برای دوچرخه خود این نکات را باید در نظر بگیرید .  شرکت FSA مطابق با استانداردهای دقیق و با بالاترین گواهینامه سعی در تولید بهترین محصولات ممکن را دارد.

نظرات

ارسال نظر