خرید کاسه دو شاخ دوچرخه
خرید کاسه دو شاخ دوچرخه

خرید کاسه دو شاخ دوچرخه

خرید کاسه دو شاخ دوچرخه

دوچرخه ابزاری فوق العاده است. یکی از معدود ابزارهای مدرن که می‌توان کل دل و روده‌اش را بشناسید، تعمیر کنید، تعویض کنید یا به روز رسانی کنید یا به عبارتی کلیه لوازم دوچرخه را تعویض یا تعمیر کنید.


کاسه دوشاخ نیز یکی از اجزای اصلی تنه دوچرخه می باشد که به صورت ساچمه ای یا بلبرینگی می باشد و باعث اتصال کمک جلو دوچرخه به تنه و گردش به طرفین چرخ جلو از بالا می گردد. انواع کاسه دو شاخ به نوع تنه و رشته دوچرخه سواری بستگی دارد.


وظیفه کاسه دوشاخ ها در دوچرخه این است که میله فرمان دوچرخه را به دوشاخ جلو دوچرخه متصل کنند و به کمک بلبرینگی که داخل آن به کار رفته است، عملیات فرمان دادن به دوچرخه را برای دوچرخه سوار آسان می کند .


کاسه دوشاخ‌ها با توجه قطر لوله پیشانی دوچرخه دارای استانداردهای متفاوت هستند و در دو نوع پرسی و رزوه‌ای تولید می‌شوند.


کمپانی FSA یکی از بزرگ ترین و کارآمدترین کارخانه های تایوان در صنعت لوازم جانبی دوچرخه می باشد. کمپانی FSA همواره به توسعه محصولاتش مطابق با فن آوری های جدید متعهد می‌باشد .در طول 2 سال گذشته، مهندسین و طراحان FSA ، تحول عظیمی در تولید طبق قامه های سبک، (K-Force ) ، کاسه دوشاخ ها ، سینی طبق قامه و ... ایجاد کردند.


از جمله کاسه دوشاخ های موجود در سایت کافه ورزش به موارد زیر می توان اشاره کرد :


کاسه دوشاخ دوچرخه کوهستان FSA Reduction Orbit: ساچمه ای بوده و مناسب دوچرخه های کوهستان می باشد و قطر 1.5"-1 1/8" (اور) است .

کاسه دوشاخ آلمینیومی دوچرخه کوهستان FSA Orbit Z: مناسب دوچرخه های کوهستان بوده و قطر 8/1 اینچ (معمولی) بوده و جنس آن آلومینیوم است .

دوچرخه از بخش‌های دیگری نیز تشکیل شده است که هرکدام وظایف مخصوص خود را دارند.

۱. فریم دوچرخه: بدنه اصلی دوچرخه که شامل لوله‌ها و اتصالات است و وظیفه حمل بار و اتصال سایر اجزا را برعهده دارد.

۲. چرخ‌ دوچرخه: بخش اصلی و مهم دوچرخه که بر روی زمین قرار می‌گیرد و برای حرکت و پشتیبانی از وزن دوچرخه و دوچرخه سوار استفاده می‌شود.

۳. لاستیک‌ دوچرخه: پوشش بیرونی چرخ‌ها که از جنس لاستیک است و برای افزایش چسبندگی و کنترل دوچرخه در زمین استفاده می‌شود.

۴. سیستم ترمز دوچرخه: برای کنترل و توقف دوچرخه، سیستم ترمز نصب می‌شود. ترمز دوچرخه ممکن است شامل ترمزهای دیسکی، ترمزهای کلاسیک، یا ترکیبی از هردو باشد.

۵. سیستم دنده: برای تغییر سرعت و تنظیم میزان نیروی لازم برای پیمایش مسافت، سیستم دنده نصب می‌شود.

۶. زین دوچرخه: زین بخشی است که دوچرخه سوار بر روی آن نشسته و وزن خود را به دوچرخه منتقل می‌کند.

۷. کرپی دوچرخه: قطعه‌ای است که در قسمت جلویی چرخ از جنس فلز یا پلاستیک استفاده می‌شود تا گرد و خاک از وارد شدن به سیستم دوچرخه جلوگیری کند.

همچنین، دوچرخه‌ها ممکن است اجزای دیگری نیز داشته باشند، مانند پدال، زنجیر، چراغ دوچرخه و دیگر قطعات جانبی برای افزایش ایمنی و کارایی.

نظرات

ارسال نظر