انواع گلگیر دوچرخه
انواع گلگیر دوچرخه

انواع گلگیر دوچرخه

انواع گلگیر دوچرخه

دوچرخه سواری در کنار لذت و تفریح سختی هایی هم به همراه دارد که میتوان برای هر کسی طاقت فرسا باشد از جمله این سختی ها باید به سردی هوا یا راندن دوچرخه در زمان باران اشاره کرد، برای دوچرخه سواران کوهستان، بارندگی زمین را به شدت لغزنده کرده و خاک های مسیر به گل تبدیل میشود که با هر رکاب زدن به اطراف پرتاب می شود.


برای حل این سری مشکلات میتوان از گلگیر دوچرخه استفاده کرد، گلگیر ها در روز های بارانی بسیار کارآمد بوده و مانع از پرتاب آب یا گل به سمت راکب میشود.


گلگیر ها می مدل مختلفی دارند که قابل نصب بر روی دوچرخه های شهری و دوچرخه های کوهستان باشد ، گلگیر معمولا در بالای لاستیک جلو و عقب قرار میگیرد اما مدل هایی هم موجود هستند که زیر زین یا بر روی بدنه دوچرخه قابل نصب هستند ، در این مطلب به چند مورد گلگیر اشاره خواهیم کرد :
 
1. گلگیر معمولی : محل قرار گیری این مدل گلگیر در بالای چرخ ها می باشد که پرتاب آب را بر اثر چرخش لاستیک خنثی میکند و مانع از کثیف شدن لباس و پوشاک راکب می شود.
 

گلگیر دوچرخه

 
2. گلگیر زیر زین : این سبک گلگیر به دلیل ساخته شدن از جنس پلی پروپیلن وزن بسیار کمی دارد و در دوچرخه های کوستان کاربردی تر میباشد.

گلکیر دوچرخه


 
3. گلگیر بدنه : این گلگیر برای رشته های دانهیل و کوهستان می باشد که مسیر به شدت گلی بوده و تنه دوچرخه نیز بر اثر پرتاب کثیف میشود ،در این شرایط میتوان از این گلگیر بهره مند شد.
 
 

نظرات

ارسال نظر