خرید گوشواره و فریم دوچرخه
خرید گوشواره و فریم دوچرخه

خرید گوشواره و فریم دوچرخه

خرید گوشواره و فریم دوچرخه

فریم دوچرخه، قطعه ی اصلی یک دوچرخه است که چرخ ها، طبق قامه، لوله زین و زین، دوشاخ به آن متصل می باشد . فریم دوچرخه معمولا به شکل دو مثلث به هم چسبیده طراحی شده است .

بدنه دوچرخه باید قوی، محکم و سبک باشد . تولیدکنندگان دوچرخه برای ساخت تنه‌ای با این مشخصات، از مواد و طراحی‌های مختلف استفاده می‌کنند. متداول ترین جنس فریم دوچرخه، آلومینیوم است . زیرا که هم مقاومت خوبی دارد و هم سبک تر است اگر چه به اندازه ی کربن سبک نیست. این ویژگی ها در کنار مقرون به صرفه بودن آن را به یکی از محبوب ترین فریم ها تبدیل کرده است.


معمولاً سایز دوچرخه را از روی سایز فریم و یا سایز طوقه ی دوچرخه محاسبه می کنند. مثلا سایز بندی دوچرخه کوهستان بر اساس فریم از فریم 13 شروع می شود 14 و 15 و 16 و 17 و 18 و 19 ادامه پیدا می کند. معمولا فریم 13 برای نوجوانان استفاده می شود. و فریم 14 و 15 و 16 برای بانوان کاربرد بیش تری دارد. و رایج ترین فریم های مورد استفاده برای آقایان در ایران 17 و 18 می باشد. و فریم 19 برای افرادی با جثه بسیار بزرگ استفاده می شود.

البته با توجه به قد افراد ممکن است این سایزبندی متغیر باشد. مثلا بانوانی با قد 175 به بالا می توانند از دوچرخه فریم 17 و 18 استفاده کنند. البته سایزبندی‌های دیگری همچون XS خیلی کوچک،S  کوچک ،M متوسط، L بزرگ، XL بسیار بزرگ نیز مرسوم است. پس در نظر داشته باشید در کنار سایز چرخ، فریم دوچرخه را بررسی کنید. معمولا در مدل های شهری فریم در نظر گرفته نمی شود و بر اساس چرخ دوچرخه سایزبندی شده است.


از جمله تنه های موجود در سایت کافه ورزش می توان به  بدنه دوچرخه سانتا کروز مدل Jackal Comp Alloy Black می باشد که برای جامپ کاران و افرادی که حرکات نمایشی کار میکنند کاربرد دارد. بدنه دوچرخه فوجی مدل Reveal 1.0 نیز به دلیل طراحی آن مربوط به رشته ی کوهستان بوده و این تنه ها دارای کمک فنر وسط می باشند . در صورتی که شما طوقه دوچرخه 26 یا 27.5 را موجود دارید و میخواهید برای آن یک تنه ی مناسب و با کیفیت تهیه کنید پیشناد ما به شما بدنه دوچرخه فوجی مدل Tahoe 1.0 می باشد. 


معمولاً تنه ی دوچرخه ها در حین حرکات نمایشی و یا برخورد با ماشین در جاده ممکن است آسیب ببیند و یا شکسته شود که در این صورت باید تعویض گردد. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی و آسیب ندیدن بدنه دوچرخه باید به دنبال راهکار آن بود .

خوشبختانه امروزه با اختراع گوشواره دوچرخه، این قطعه ی کوچک و حیاتی این مشکل به طور کامل برطرف شده است. گوشواره از آلومینیوم نرم ساخته شده که در فشارهای مختلف دچار خمیدگی می شود ولی از شکستن فریم دوچرخه جلوگیری میکند. هر فریم دوچرخه گوشواره مخصوص به خود را دارد ، برند های فوجی، جی تی و اسپشیالایزد هر کدام برای بدنه های خود گوشواره های مخصوص به آن را طراحی و تولید کرده اند . معمولاً گوشواره ها از جنس آلومینیوم بوده و به صورت پیچی به بدنه دوچرخه متصل می شود . 


شما می توانید گوشواره ی مورد نظر خود را از نظر ظاهری و از نظر برند مورد نظر  با سایت کافه ورزش چک کرده و آن را تهیه کنید . 

نظرات

ارسال نظر