خرید دوشاخ دوچرخه
خرید دوشاخ دوچرخه

خرید دوشاخ دوچرخه

خرید دوشاخ دوچرخه

برای دوچرخه سواران حرکت روان و نرم یک دوچرخه بسیار مهم می باشد که این مسأله به سیستم تعلیق آن بستگی دارد. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های این سیستم دوشاخ دوچرخه است. دوشاخ بر روی چرخ جلویی دوچرخه نصب شده و با چرخش فرمان هدایت دوچرخه را میسر می‌سازد.

دوشاخ دوچرخه تأثیر بسزایی در سواری مخصوصاً در مسیرهای سخت و ناهموار دارد. دوشاخ شامل چند بخش اصلی همچون لوله دوشاخ یا لوله کرپی دوچرخه (steerer tube)، تاج دوشاخ (crown)، پایه‌های دوشاخ (fork legs) و محور چرخ‌ها (dropout) می‌باشد که متناسب با نوع سواری و دوچرخه مورد استفاده، دچار تغییراتی می‌شوند. لازم است تا در زمان خرید توجه ویژه‌ای به آنها داشته باشید.


اگر می‌خواهید از مزایای یک سواری راحت و بدون محدودیت برخوردار شوید، بهترین روشی‌ که می‌توانید از آن کمک بگیرید، دقت و توجه ویژه به نوع دوشاخ و کیفیت ساخت و طراحی آن است.

در انتخاب و خرید دوشاخ دوچرخه سه بخش مهم را باید در نظر بگیرید. نخستین مورد، طول لوله دوشاخ است. با تشخیص نوع سواری که برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اید، لازم است تا طول لوله دوشاخ را در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید در زمان نشستن بر روی زین دوچرخه کمر خود را کمتر خم کرده و عمودی‌تر روی آن قرار بگیرید. اگر فریم دوچرخه‌تان بزرگ است، بهترین انتخاب استفاده از لوله دوشاخ طولانی‌تر در کنار فرمان‌ دوچرخه با طول بیشتر می‌باشد‌‌.


در کنار طول پایه‌های دوشاخ یکی دیگر از مهم‌ترین نکات در خرید دوشاخ دوچرخه، طول ابتدای تاج دوشاخ تا محور چرخ‌ها می‌باشد که در تعیین اندازه چرخی که دوشاخ برای آن ساخته شده، ضروری و لازم است. همچنین عرض محور اتصال که شامل فاصله محور چرخ از قسمت مرکزی محور فرمان می‌باشد، در حین انتخاب دوشاخ باید بررسی شود.


عوامل متعددی در قیمت دوشاخ دوچرخه تأثیرگذار هستند که از جمله آنها می‌توان به برند، نوع و کیفیت ساخت این محصول اشاره کرد.


اگر به دنبال خرید دوشاخ کمک دار برای دوچرخه 27.5 حرفه ای هستید، دوشاخ دوچرخه فوجی مدل Zoom CH-565 w/ 60mm travel یک گزینه ایده‌آل برای شما می باشد. این محصول ویژگی‌های مهمی به شرح زیر دارد:


مناسب برای چرخ دوچرخه با سایز 27.5 اینچ و مناسب برای ترمز دوچرخه Alloy, linear pull است.

نظرات

ارسال نظر