رکاب زدن با دوچرخه برقی
رکاب زدن با دوچرخه برقی

رکاب زدن با دوچرخه برقی

رکاب زدن با دوچرخه برقی

هدف از طراحی و تولید دوچرخه برقی کمک به دوچرخه سوار و حمل و نقل راحت تر می باشد، همانطور که راندن دوچرخه برای دوچرخه سوار لذت بخش است راندن دوچرخه برقی نیز بسیار جذاب، لذت بخش و نشاط آور است.

وقتی محل کار یا منزل شما در جایی با ارتفاع بالا باشد یا دچار مشکلات فیزیکی مانند آرتروز، زانو و یا کمر درد می باشید دوچرخه برقی کمک بزرگی برای شما می باشد. در مسیرهای سربالایی شما می توانید موتور دوچرخه را روشن کنید و بدون اینکه دنده را تغییر و یا کاهش دهید، به حرکت خود ادامه دهید. دوچرخه های برقی انرژی کمی مصرف کرده و بازدهی بسیاری دارند . با حداقل رکاب زدن می توانید به اندازه 20 وات ساعت در هر مایل انرژی داشته باشید.


معمولاً در دوچرخه های معمولی هدف از رکاب زدن حرکت کردن به جلو در مسیر و سرعت بخشیدن به دوچرخه می باشد و در صورت رکاب نزدن در سربالایی ها یا مسیر های بدون شیب ایستادن از حرکت را در بر دارد . اما رکاب زدن با دوچرخه برقی با هدف افزایش سرعت انجام می شود و اجبار و فشاری در استفاده از رکاب زدن وجود ندارد و حرکت با سرعت، انرژی و سهولت بیشتری صورت می گیرد و جذابیت و نشاط بیشتری به همراه دارد.


دوچرخه های برقی دارای سه حالت اصلی حرکت می باشند، به صورت حرکت عادی که از دوچرخه برقی به عنوان یک دوچرخه معمولی استفاده می شود، حالت کمک رکاب که در این حالت دوچرخه تنها زمانی شروع به کار می‌کند که شما پا بزنید اما در حالت تمام الکتریکی حرکت دوچرخه از طریق دسته گاز تنظیم شده و فرقی ندارد شما رکاب بزنید یا خیر. بعضی از دوچرخه‌ها هم سیستم کمک رکاب را دارند و هم گاز دادن مستقل. چیزی که برای شما مناسب است بستگی به سلیقه‌ی شخصی شما دارد.


هنگام خرید دوچرخه برقی باید بدانید که برای چه کاری و چه مسیری از آن می‌خواهید استفاده کنید. مسیرهای ناهموار، باد و وزنی که دوچرخه باید تحمل کند روی زود خالی شدن باتری اثر می‌گذارد.

تقریبا تمامی دوچرخه برقی های موجود در بازار در هنگام استفاده از دوچرخه شارژ نمی‌شوند. حتی اگر دوچرخه‌ای خریداری کنید که با رکاب زدن شارژ می‌شود انرژی تولیدی آن بسیار ناچیز بوده و نهایتاً تا 5 درصد مسافت قابل پیمایش شما را افزایش می‌دهد.بیشتر باتری‌های دوچرخه‌های برقی تا 500 دفعه شارژ دوام می‌آورند و البته آنها را باید هر 3 سال یک‌بار تعویض کرد.

شارژ باتری، زمان متغیری با توجه به سازنده، مدل و نوع باتری دارد. به صورت معمولی عددی بین 4 تا 8 ساعت این مقدار طول می‌کشد. باتری‌های لیتیوم و نیکل سریع‌تر شارژ می‌شوند (بین سه تا چهار ساعت) در حالی که باتری‌های لید اسید 6 تا 8 ساعت ممکن است شارژشان به طول بیانجامد.


اگر از یک برند معتبر دوچرخه شارژی خود را خریداری می‌کنید ، خیالتان راحت است که این شرکت استانداردهای امنیتی را دارد. حداقل استانداردهای امنیتی کشور شما را رعایت می‌کند و لوازم دوچرخه برقی موردنظرتان نیز را می توانید هر زمان تجدید کنید.

نظرات

ارسال نظر