دوچرخه سواران فرايبورگ از آثار تاريخي اصفهان بازديد كردند
دوچرخه سواران فرايبورگ از آثار تاريخي اصفهان بازديد كردند

دوچرخه سواران فرايبورگ از آثار تاريخي اصفهان بازديد كردند

دوچرخه سواران فرايبورگ از آثار تاريخي اصفهان بازديد كردند

اين گروه دوچرخه سوارشامل شش مرد و شش زن هستند كه هر ساله بدليل خواهرخواندگي فرايبورگ و اصفهان به اين شهر سفر و از مبدا اين خطه و با همراهي و راهنمايي گروهي از دوچرخه سواران اصفهاني به ديگر شهرها و استانها سفر مي كنند.
گروه دوچرخه سوار آلماني در جريان سفر اخير خود از آثار باستاني اصفهان از جمله ميدان نقش جهان، سي و سه پل، پل خواجو، چهلستون، منارجنبان وساير بناها بازديد كردند و روز يكشنبه 94/1/29 نيز از آثار تاريخي شهرستان نجف آباد در 30 كيلومتري اصفهان بازديد کردند.
دوچرخه سواران هنگام ورود به شهر نجف آباد مورد استقبال مردم قرار گرفتند و سپس از آثار تاريخي اين شهر از جمله مجموعه هفت برج خارون، خانه تاريخي مهر پرور، لطفي و عصارخانه اخلاقي ديدن كردند.
ركاب زنان آلماني پس از بازديد از مناطق تاريخي و ديدني نجف آباد و گردش در نقاط مختلف بخصوص بازار اين شهر در ضيافت نهار شهردار نجف آباد شركت كردند.
دبير هيات دوچرخه سواري شهرستان نجف آباد در اين ضيافت گفت: اصفهان و فرايبورگ خواهرخوانده هستند و گروه دوچرخه سوار آلماني بر اساس اين خواهر خواندگي تاكنون به برخي از شهرهاي استان اصفهان سفر كرده اند.
اين گروه پس از نجف آباد، رهسپار شهركرد و مناطق مختلف استان خوزستان از جمله شهرستان ايذه مي شوند تا زندگي عشاير را از نزديك ببينند.
همچنين سفر به جزيره قشم در برنامه سفر اين گروه آلماني قرار دارد.
استان لرستان و سمنان و كوير لوت از جمله مقصدهاي اين گروه در سال هاي قبل بوده است.
شهرهاي تاريخي جهان بواسطه زمينه هاي تاريخي و فرهنگي مشترك سعي در حفظ و حراست از آن داشته و در اين راستا اقدام به ايجاد رابطه غيرمتمركز از طريق انعقاد قرارداد موسوم به خواهرخواندگي مي كنند و مي كوشند با اعزام گروه هاي كارشناسي از تجربيات يكديگر استفاده كنند.
شهر اصفهان بعنوان اولين قدم در اين زمينه با شهر تاريخي شيان از جمهوري خلق چين رابطه خواهرخواندگي برقرار و پس از آن يادداشت تفاهم ديگري با شهر كوالالامپور در كشور مالزي منعقد كرد.
بر اساس قرارداد خواهر خواندگي اين شهرها در زمينه هاي فرهنگي، اجتماعي و عمراني با يكديگر همكاري مي كنند.
شهر اصفهان تاكنون پذيراي هيات هاي زيادي از شهرهاي خواهرخوانده اش بوده كه حاصل اين ديدارها تحولات به وجود آمده در اين شهر تاريخي است.
اصفهان با شهرهاي بارسلونا اسپانيا، فلورانس ايتاليا، سن پيترزبورگ روسيه، ياش روماني، كوالالامپور مالزي، فرايبورگ آلمان، ايروان ارمنستان، هاوانا كوبا، الكويت كويت، شيان چين و لاهور پاكستان، بعلبك لبنان، داكار سنگال و ايروان ارمنستان خواهرخوانده است.
بر اساس قرارداد خواهرخواندگي، شهرهاي مذكور پذيراي هيات هاي زيادي بوده اند.
استان اصفهان با بيش از 22 هزار بنا و اثر تاريخي كه يكهزار و 850 مورد آن به ثبت ملي و چهار اثر آن به نام هاي ميدان نقش جهان، كاخ چهلستون، باغ فين كاشان و مسجد جامع به ثبت جهاني رسيده ، كانون توجه گردشگران داخلي و خارجي است.

منبع خیر:www.irna.ir/fa/News

1395/02/04

نظرات

ارسال نظر