نکاتی در مورد خرید دوچرخه شهری
نکاتی در مورد خرید دوچرخه شهری

نکاتی در مورد خرید دوچرخه شهری

نکاتی در مورد خرید دوچرخه شهری

دوچرخه شهری به نوعی از انواع گوناگون دوچرخه گفته می‌شود که برای دوچرخه‌سواری در مسیرهای کوتاه و نیمه‌کوتاه و مناطق نسبتاً هموار نظیرِ خیابان‌های شهر طراحی شده است. این نوع دوچرخه که معمولا برای سطوح صاف و آسفالت مورد استفاده قرار می گیرد لاستیک های آن برای استحکاک کمتر ، معمولا نسبت به دوچرخه کوهستان نازکتر است و نحوه نشستن آن به شکلی است که دید خوبی از اطراف را فراهم می کند.
 

این دوچرخه‌ها در اکثر جوامع پیشرفته و در حال توسعه به عنوان یکی از وسایل حمل‌ونقل و یا تسهیل سواری در طول روز و با لباس های عادی برای شرایط آب و هوایی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد .
 

ترمز های بکار رفته دردوچرخه های شهری معمولا قوی بوده که ایمنی بیشتری را در شهر فراهم آورد،  همچنین بعضی از مدل ها داری آینه های جانبی برای فراهم کردن دید بهتر پشت سر می باشد، عرض فرمان این دوچرخه ها معمولا کم هستند تا عبور در شهر را راحت ترکند . در این نوع از دوچرخه‌ها به جای سرعت و بهره‌وری بیشتر بر روی راحتی و کارایی بودن تمرکز شده است.
 

دوچرخه‌ی شهری معمولاً دنده‌ی کمتری داشته و معمولاً از دوچرخه‌های جاده‌ای سنگین تر هستند. زین دوچرخه های شهری  نسبت به دوچرخه های دیگر پهن تر می باشد تا نشستن بر روی آن راحت باشد. یکی دیگر از ویژگی های این دوچرخه های شهری این است که می توان روی آن ترکبند دوچرخه   برای حمل بار نصب کرد.  
 

از دیگر خصوصیات این دوچرخه ها داشتن گلگیر دوچرخه جهت جلوگیری از ریختن آب جاری هنگام باران روی دوچرخه سوار وهمچنین داشتن سبد بر روی دوچرخه می باشد که همگی اینها می تواند باعث سنگین شدن دوچرخه شود.
 

دوچرخه‌های شهری باید تا جای ممکن ساده و راحت باشند. نیازی نیست که دوچرخه‌های شهری حتما دارای فنر یا دنده های زیادی باشند. پس اگر به دنبال یک دوچرخه‌ی شهری و استفاده از آن در داخل شهر هستید، نباید فاکتورها و ویژگی‌هایی نظیرِ کمک فنر یا دنده زیاد برایتان مهم باشد در نتیجه شما باید دوچرخه‌ای را که قصد خریدش را دارید از نظر وزن، خوش رکاب بودن و راحتی در استفاده انتخاب کنید.
 

اصطلاح دوچرخه شهری واقعا به یک دوچرخه خاص اشاره نمی‌کند، این بیشتر یک واژه توصیفی عمومی است. عموماً می توان از دوچرخه‌های هیبریدی، دوچرخه های جاده‌ای و حتی دوچرخه های کوهستان نیز برای رفت‌وآمدهای درون شهری استفاده کرد.
 

امروزه انواع مختلفی از دوچرخه های شهری طراحی و به بازار عرضه شده است که از بین آن ها می توان به دوچرخه های مدل فوجی و کنندال اشاره کرد، کنندال از برندهای محبوب امریکایی بوده که فعالیت خود را در سال 1971 با تولید کیف و کوله‌پشتی کمپینگ آغاز کرد و بعدها به ساخت انواع دوچرخه روی آورد و خالق دوچرخه های تک شاخ در دنیا بوده است.
 

کنندال در ساخت فریم‌های خود بیشتر از آلومینیوم (به جای فولاد و تیتانیوم) و کربن (که از پیشگامان در این زمینه بود) استفاده می‌کند. دوچرخه های تولیدی این برند، سبک وزن و کارآمد، سازگار با تکنولوژی های مدرن و از نظر کیفیت، سرعت، دوام و قیمت غیر قابل رقابت هستند. دوچرخه شهری کنندال مدل Quick CX4  یکی از بهترین مدل های شهری این برند می باشد که با آن می توانید از دوچرخه سواری در شهر لذت ببرید.

نظرات

ارسال نظر