برای دوچرخه سواری زین باریک مناسب تر است یا زین پهن؟
برای دوچرخه سواری زین باریک مناسب تر است یا زین پهن؟

برای دوچرخه سواری زین باریک مناسب تر است یا زین پهن؟

برای دوچرخه سواری زین باریک مناسب تر است یا زین پهن؟

در رشته ی دوچرخه سواری، زین دوچرخه یکی از مهمترین لوازم دوچرخه بوده که دوچرخه سوار با توجه به رشته ی خود آن را انتخاب می کند.


هر چه استفاده دوچرخه سوار از دوچرخه بیشتر باشد، اهمیت زین بیشتر می شود و برای افرادی که از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه یا مسابقه استفاده می کنند این مسأله بسیار مهم است، خصوصاً اگر قصد استفاده طولانی مدت را داشته باشند توجه به نوع و جنس زین دوچرخه بسیار مهم است.


به عنوان مثال، زین های مورد استفاده در دوچرخه های شهری با دوچرخه های کوهستان باید تفاوت داشته باشد زیرا موارد استفاده از زین، نیرو های وارد شده متفاوت هستند و دوچرخه سوار بر روی زین های متفرقه نمیتواند بازدهی و خروجی کافی را داشته باشد.


برای دوچرخه سواری در مسیرهای شهری و جاده ای بهتر است از زین پهن استفاده شود، البته به طرز نشستن شما هم بستگی دارد، اگر شما به صورت صاف و عمودی می نشینید و از دوچرخه های شهری یا تفریحی استفاده می کنید بهتر است از زین های پهن و رویه نرم استفاده کنید، البته این زین ها برای مدت زمان کوتاه مناسب می باشند ولی اگر شما طرفدار رکاب زنی با سرعت زیاد در مسافت های طولانی هستید  باید از زین باریک و کشیده که مخصوص دوچرخه های جاده ای یا کورسی می باشد استفاده کنید.  


برند فابریک یکی از سازندگان مطرح زین در دنیا می باشد که برنده جایزه بهترین طراحی در بین تمامی برند های سازنده زین دوچرخه است. زین های فابریک در انواغ مدل ها تولید شده و در دسترس هستند.


تنوع در زین های فابریک زیاد است و برای هر رشته ی دوچرخه سواری مناسب می باشد . 


زین scoop elite shallow به دلیل شکل و مدل خود کاربردهای بالایی دارد که این زین ها معمولا بلند و باریک هستند و رویه (ارتفاع) کمی دارند که باعث انتقال حداکثری نیرو و کاهش اصطحکاک حین پدال زنی می شود. این مدل زین قابل استفاده در سه حالت دوچرخه سواری (ROAD,  MTB , COMMUTING ) معادل ( جاده، کوهستان و شهری)  می باشد.


تکنولوژی خاص استفاده شده در زین  scoop elite shallow باعث ایجاد راحتی تضمین شده برای تمامی رشته های دوچرخه سواری شده است، همچنین رویه ای که برای این زین استفاده شده بسیار بادوام می باشد که تحت هر شرایطی قابل استفاده می باشد و به راحتی قابل شستشو می باشد.

نظرات

ارسال نظر