لوازم موردنیاز برای سفر با دوچرخه
لوازم موردنیاز برای سفر با دوچرخه

لوازم موردنیاز برای سفر با دوچرخه

لوازم موردنیاز برای سفر با دوچرخه

سایکل توریست یک رشته از دوچرخه سواری است که طرفداران زیادی نیز دارد، این رشته سرشار از ماجراجویی و طبیعت گردی است، دوچرخه سوارن با تجهیزات خود به جنگ طبیعت می روند و مسیر های طولانی را رکاب میزنند و حتی ممکن است مسیر های بین چندین کشور را طی کنند.


دوچرخه های طراحی شده در این رشته کمترین میزان اتلاف انرژی را در بین تمامی دوچرخه ها دارد و برای رکاب زدن های طولانی مدت ساخته شده است، در کنار اهمیت خود دوچرخه، لوازم و وسایلی که دوچرخه سوار باید به همراه داشته باشد نیز بسیار مهم است.


این مجموعه باید شامل تمامی تجهیزات مورد نیاز برای زندگی کردن در چند روز و هفته یا حتی چند ماه باشد، بر این اساس باید قابلیت حمل و فضای زیادی برای این کار فراهم کرد که میتوان از کیف های مختلف دوچرخه، باربند و خورجین استفاده کرد.


لیست لوازم ضروری دوچرخه سوار در یک سفر سایکل توریستی:

این لیست را یادداشت کنید تا در هنگام سفر با دوچرخه در کمترین زمان بتوانید الزامات سفر خود را فراهم کنید.

قبل از سفر حتما دوچرخه و لوازم جانبی دوچرخه خود را کنترل کنید تا همه چیز به درستی کار کند. از سالم بودن چراغ جلو دوچرخه مطمئن شوید و چراغ عقب دوچرخه را نیز چک کنید. در صورت نیاز آنها را تعویض کنید تا در طول سفر به مشکلی برخورد نکنید.

گلگیر دوچرخه نیز حتما داشته باشید مخصوصا اگر در فصل مسافرت شما و یا مکانی که به آنجا می روید امکان بارندگی وجود دارد. در هنگام بارندگی و ناهموارد شدن مسیرهای خاکی، گلگیرها به کمک شما می آیند.

جعبه آچار دوچرخه خود را نیز نگاهی بیندازید و در صورت لزوم بعضی از آنها را تعویض کنید تا هنگام استفاده از هرکدام از آچارها به مشکل برنخورید.

کیف نگهدارند موبایل روی دوچرخه را نیز بررسی کنید تا سوراخ یا زدگی پیدا نکرده باشد و بتوانید از آن در طول سفر به راحتی استفاده کنید.

به طوکلی هرچقدر مجهزتر به سفر با دوچرخه بروید، سفر برای شما لذت بخش تر خواهد بود چراکه دغدغه و نگرانی بابت خرابی دوچرخه و اتلاف وقت ندارید.

نظرات

ارسال نظر