آموزش دوچرخه سواری کودکان
آموزش دوچرخه سواری کودکان

آموزش دوچرخه سواری کودکان

آموزش دوچرخه سواری کودکان

با رسیدن تابستان و به پایان رسیدن سال تحصیلی تب دوچرخه‌سواری دوباره برای بچه‌ها داغ خواهد شد. دوچرخه‌سواری کودکان همیشه یکی از دغدغه‌های والدین بوده و نگرانند که مبادا فرزندانشان زمین بخورد. حتی زمانی که قرار است از سه‌چرخه فرزندشان را جدا کنند و برای او دوچرخه بخرند مدتی استرس خواهند داشت. در زیر توضیح می‌دهیم که چطور می‌توانید در چند مرحله دوچرخه‌سواری را به فرزندانتان بیاموزید.


مهم‌تر از هر چیزی، فرایند آموزش را لذت بخش نگاه دارید. همچنین به خاطر داشته باشید که کودک شما استایل یادگیری منحصر به فردی دارد و شاید نسبت به یک روش بهتر از بقیه روش‌ها پاسخ دهد. توجه کنید که چه کارهایی روی او کار می‌کند و به چه چیزهایی نیاز دارد.


ابتدا والدین باید سایز مناسب دوچرخه را برای کودکشان انتخاب کنند زیرا انتخاب سایز اشتباه باعث آسیب های جدی به آناتومی بدن کودک می شود مخصوصا در قسمت های کمر و زانو که فشار بیشتری روی آن هاست.


برای شروع میتوان از چرخ های کمکی دوچرخه استفاده کرد این چرخ ها باعث افزایش اعتماد به نفس کودک شده و میتواند تنهایی دوچرخه را کنترل کند ،اما از طرفی وابستگی به چرخ های کمکی به شدت بد بوده و کودک نمیتواند از آن جدا شود پس بهتر است بعد از حفظ تعادل سریعا چرخ های کمکی را باز کرده تا خود کودک شروع به رکاب زدن کند در این زمان باید در کنار او باشید و همراهی اش کنید تا زمانی که کاملا تعادل خود را بتواند حفظ کند بهتر است مسیر های صاف و بدون مانع را برای آموزش کودکان استفاده کنید.


قطعا برای آموزش کودک چندین بار به زمین خواهد خورد که استفاده از کلاه ایمنی و دستکش دوچرخه سواری را برای آن ها توصیه میکنیم. بعد از اینکه کودک توانست تعادل دوچرخه را حفظ کند و با دو پا رکاب بزند از او فاصله بگیرید تا خودش این کار را تنهایی انجام دهد و به او بگویید تمرکز کند و به جلو نگاه کند نه زمین و فقط با جملات تشویقی به او انگیزه بدهید.

نظرات

ارسال نظر