نکاتی در مورد خرید چرخ دوچرخه
نکاتی در مورد خرید چرخ دوچرخه

نکاتی در مورد خرید چرخ دوچرخه

نکاتی در مورد خرید چرخ دوچرخه

بعد از تنه یا فریم دوچرخه مهمترین عضو دوچرخه طوقه دوچرخه و لاستیک دوچرخه است که وظیفه انتقال وزن و نیرو را به زمین بر عهده دارد.


ساختمان لاستیک دوچرخه


لاستیک ها نیز از نظر ساختار به چند نوع تقسیم میشوند: لاستیک دوچرخه کوهستان و لاستیک دوچرخه جاده 


لاستیک ها نیز همانند چرخ ها در سایزهای مختلف ازجمله 29 اینچ، 27.5 اینچ و 26 اینچ ساخته می‌شوند.

سایز لاستیک‌های مخصوص دوچرخه‌های کوهستان معمولاً 27.5 می‌باشد. عدد 27.5 بیانگر قطر خارجی لاستیک است. علاوه بر سایز، باید به عرض چرخ نیز توجه شود.

لاستیک‌های عریض‌تر، ثبات بیشتری در سرعت بالا دارند. زیرا سطح تماس وسیع‌تر با زمین، مقاومت غلتشی را افزایش می‌دهد. بیشتر در دوچرخه‌های دانهیل از لاستیک‌هایی عریض‌تر به منظور حفظ تعادل روی صخره‌ها و پرتگاه‌ها استفاده می‌شود (لاستیک‌هایی با عرض بیشتر از 2.5 اینچ) و در مورد دوچرخه‌های کراس کانتری نیز استفاده از لاستیک‌هایی با عرض 1.9 تا 2.25 اینچ مرسوم است.

سایز لاستیک دوچرخه جاده معمولا عددی مانند (23×700) می‌باشد که عدد اول مربوط به قطر تایر است و عدد دوم نشان‌دهنده عرض واقعی تایر است. اکثر دوچرخه‌سواران حرفه‌ای از لاستیک‌های 700 میلی‌متری با عرض‌های متفاوت 18 تا 23 میلی‌متری استفاده می‌کنند. در مورد دوچرخه‌سواران مبتدی یا تفریحی معمولا لاستیک‌هایی با عرض‌های مختلف بین 25 تا 27 میلی‌متری برای استقامت و آسایش بیشتر استفاده می‌کنند.


طوقه دوچرخه : قسمتی از هر چرخ است که از داخل پره ها به آن متصلند و از بیرون لاستیک  و تیوپ  روی آن قرار گرفته اند و واسطه انتقال نیرو بین پره ها و لاستیک است.  توپی طوقه همچنین استوانه ای است که وزن دوچرخه را توسط ساچمه ها از میل توپ چرخ می گیرد و به پره ها منتقل می کند و محلی برای قرار گرفتن ساچمه ها یا بلبرینگ داخل آن درنظر گرفته شده است و در بیرون سوراخهایی برای پره ها دار . با رشد بی رویه محصولات بی کیفیت در بازار حتما در زمان خرید به این مورد توجه زیادی داشته باشید.


شروع داستان مویک به سال 1889 برمی گردد اما تولید رسمی و انبوه این برند فرانسوی، در دهه 30 میلادی آغاز شد. محصولات این شرکت در زمینه قطعات و لوازم جانبی دوچرخه در سرتاسر جهان طرفداران بسیاری را مجذوب خود کرده است.

 جنس طوقه ی Crossride مویک از آلومینیوم می باشد و همچنین جنس پره های طوقه مویک با توجه به نیاز به مقاومتی که دارد از فولاد می باشد. وزن این طوقه ی با کیفیت هم 850 گرم می باشد و بسیار سبک است.  طوقه مویک با توجه به کیفیت بالا به شما این اطمینان را میدهد که با خیال راحت و با لذت دوچرخه سواری کنید.


 پره ها هم که عامل انتقال نیرو بین توپی و سر پره و همچنین  محکم کننده پره به طوقه و توپی به چرخ هستند. 

نظرات

ارسال نظر