انواع تیوپ دوچرخه
انواع تیوپ دوچرخه

انواع تیوپ دوچرخه

انواع تیوپ دوچرخه

انتخاب یک لاستیک مناسب برای دوچرخه، علاوه بر امنیت بیشتر، بر سرعت و کیفیت دوچرخه سواری نیز تاثیر گذار است. داشتن یک لاستیک خوب و باکیفیت می تواند راحتی، کشش و مقاومت در برابر سایش کمتری را برای حرکت سریعتر و کارآمدتر داشته باشد. همچنین شما با انتخاب لاستیک مناسب و بادوام می تواند تجربه ی جدیدی از دوچرخه سواری داشته باشید و ماه ها و سال ها با خیال راحت و بدون آسیب دیدگی دوچرخه سواری کنید. انتخاب لوازم جانبی دوچرخه مناسب در رکاب زنی بهتر به شما کمک شایانی می کند.


لاستیک ها دارای انواع مختلفی هستند که از نظر سطح با هم تفاوت دارند که شما متناسب با نیاز خود آن را تهیه میکنید. لاستیک با اج های کم عمق و کم تراکم که معمولاً برای تردد در شهر و سطوح صاف و سخت مثل آسفالت مورد استفاده قرار میگیرند . لاستیک با اج های برجسته که در دوچرخه کوهستان بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. در صورتی که اج لاستیک کوچک و کوتاهتر با شد موجب سرعت بیشتر شده و مخصوص سطوح سفت و همچنین اگر اج بزرگتر  و برجستگی عمیق تر باشد در سطوح نرم و گل الود عملکرد مطلوبی دارد.لاستیک ها هم مثل چرخ ها در سایز های مختلف 29، 5/27 و 26 اینچ ساخته می شوند در نتیجه در هنگام خرید لاستیک باید از تطبیق کامل سایز چرخ و لاستیک مطمئن شوید.


تیوپ دوچرخه و انواع آن 


بی شک یکی از مهم ترین اجزای لاستیک، تیوپ آن است که لازمه ی انتخاب یک تیوپ مناسب و درست برای لاستیک تان شناخت کافی از تیوپ است. اغلب تیوب ها از لاستیک بوتیل ساخته شده و ضخامت دیواره آن ها حدود ۱.۵ میلیمتر می باشد. البته تیوب های فوق نازک نیز وجود دارند که ضخامت آن ها نصف ضخامت تیوب های معمولی بوده و برای دوچرخه سوارانی که به دنبال کاهش وزن چرخ هستند، ساخته شده است. هرچند که مقاومت مطلوبی در مقابل پنچری ندارند.


تیوپ نیز مانند لاستیک سایز بندی دارد که انتخاب سایز تیوپ بستگی به سایز لاستیک دارد، از انجایی که تیوپ ها حالت کشسانی دارند با طیف گسترده ای از عرض های مختلف لاستیک ها سازگارند.

انواع سایز تیوپ 16-20-24-26-28و 29 اینچ می باشد. تیوپ دوچرخه WTB و تیوپ دوچرخه شوالب و تیوپ دوچرخه دورا از انواع مختلف تیوپ می باشد که از نظر کیفیت مناسب می باشند.


والف یک قطعه ی فلزی کوچک برروی تیوپ می باشد که این اجازه را می دهد تا با اتصال یک پمپ باد، بتوان تایر را از باد پر کرد. والف در دونوع والف موتوری و والف سوزنی می باشد که والف های موتوری برای طوقه های آماتور(اکونومی) دوچرخه  طراحی شده و نیز والف سوزنی برای دوچرخه های رده بالا و حرفه ای طراحی شده که از نظر کیفیت ساخت نسبت به والف موتوری سبک تر می باشد.

نظرات

ارسال نظر