لوازم دوچرخه اورجینال و دوچرخه سواری ایمن
لوازم دوچرخه اورجینال و دوچرخه سواری ایمن

لوازم دوچرخه اورجینال و دوچرخه سواری ایمن

لوازم دوچرخه اورجینال و دوچرخه سواری ایمن

دوچرخه سواری علاوه بر اینکه ورزش می باشد، یک سرگرمی لذت بخش نیز می باشد که برای شادابی و سلامتی افراد نیز  بسیار موثر است، البته که دوچرخه سواری نیز مانند هر ورزش یا فعالیتی خطرات خاص خود را دارد و به این علت  نیاز به لوازم و تجهیزات دوچرخه سواری دارد . 


خوشبختانه لوازم ایمنی دوچرخه سواری زیادی وجود دارد که از شما در حالی که از دوچرخه سواری در جاده ها لذت می برید، محافظت می کند. تجهیزات ایمنی دوچرخه سواری در وهله ی اول احتمال وقوع حادثه را کاهش می دهد و در وهله‌ی بعدی در صورت بروز حادثه، احتمال وارد شدن آسیب جدی به بدن را بسیار کاهش می دهند.


افرادی که از دوچرخه برای حمل و نقل و یا ورزش کردن استفاده می کنند، سلامتی بلند مدت و کیفیت زندگی برایشان اهمیت دارد ، بنابراین بهتر است از لوازم دوچرخه با کیفیت و اورجینال بر روی دوچرخه خود استفاده کنند .


 لوازم اورجینال می تواند شامل لوازم مصرفی دوچرخه سوار مثل کلاه دوچرخه، لباس دوچرخه، کفش دوچرخه سواری و یا لوازم مصرفی خود دوچرخه مثل زین دوچرخه، چراغ دوچرخه، لاستیک دوچرخه، گریپ دوچرخه، طبق قامه دوچرخه و لوازم فنی مثل کاسه دو شاخ دوچرخه، توپی تنه دوچرخه، زنجیر دوچرخه و ....باشد . 


در زیر برخی از این لوازم اورجینال که بهتر است برای سلامتی خود و دوچرخه استفاده شود، توضیحاتی داده شده است . 


زین دوچرخه قسمت نشیمن گاه دوچرخه است که علی رغم سادگی در صورت رعایت نکردن اصول فنی و ایمنی میتواند به سلامتی آسیب برساند. زین دوچرخه تاثیر فراوانی در راحت بودن دوچرخه سوار دارد، پس در انتخاب نوع و جنس آن باید دقت کرد. هر چه استفاده دوچرخه سوار از دوچرخه بیشتر باشد، اهمیت زین بیشتر می شود.  زین فابریک و زین اسپشیالایزد از جمله زین های اورجینال موجود در بازار می باشند که برای رشته های مختلف طراحی شده اند . 


از دیگر لوازمی که تهیه ی اورجینال آن به نفع دوچرخه سوار است، کلاه دوچرخه سواری است که از مهمترین لوازم برای دوچرخه سواری می باشد ، کلاه های برند IXS نیز از برند های معتبر و شناخته شده برای تهیه کلاه می باشد . 


گریپ دوچرخه نیز بهتر است اورجینال استفاده شود ، زیرا که گریپ از جمله لوازم مصرفی ای می باشد که ممکن است بر اثر اصطکاک با دست پوسیده شود، در نتیجه تهیه ی جنس فابریک آن برای دوچرخه سوار به صرفه تر می باشد .


بزرگترین خطری که یک دوچرخه سوار در شهر یا جاده را تهدید می‌کند، برخورد با خودروها است و مهم‌ترین ابزار شما برای جلوگیری از این برخورد خطرناک، دیده شدن در تمام اوقات است، بنابراین علاوه بر احتیاط و دقت نیاز است تا وسایل مناسب برای دیده شدن خودتان و دوچرخه تهیه کنید. در نتیجه هر چه کیفیت چراغ دوچرخه بالاتر باشد کارایی آن بهتر و در نتیجه خیالتان از این مورد راحت تر است. 

نظرات

ارسال نظر