دوچرخه برقی بهتر است یا دوچرخه معمولی؟
دوچرخه برقی بهتر است یا دوچرخه معمولی؟

دوچرخه برقی بهتر است یا دوچرخه معمولی؟

دوچرخه برقی بهتر است یا دوچرخه معمولی؟

این روزها دوچرخه سوارها بیشتر در بین مردم دیده می شوند و تشخیص مدل دوچرخه خیلی سخت شده است . در نگاه اول به یک دوچرخه برقی پیشرفته، شما متوجه تفاوت زیادی بین آن با یک دوچرخه معمولی نمی شوید.
 

 امروزه با پیشرفت دوچرخه های برقی، طراحی این دوچرخه ها به گونه ای شده که هم سبک تر شده و هم تجهیزات آن جای کمتری را اشغال میکند . در نگاه اول دوچرخه های برقی تفاوتی با دوچرخه های معمولی ندارد چون دوچرخه برقی هم مانند دوچرخه معمولی دارای دو رکاب، چرخ دوچرخه، فرمان دوچرخه و جایگاهی برای نشستن یا همان زین دوچرخه دارد.
 

تنها تفاوت ظاهری دوچرخه برقی و دوچرخه معمولی مربوط به لوازم جانبی دوچرخه شارژی و یا همان سیستم نصب شده بر دوچرخه برقی است. این سیستم شامل موتور الکتریکی یا همان موتور دوچرخه برقی، باتری دوچرخه شارژی و صفحه نمایش یا مانیتور دوچرخه برقی است. وظیفه باتری، قدرت دادن به موتور است و موتور هم با دریافت انرژی، عمل رکاب زدن را آسانتر می کند.


یکی از تفاوت های میان دوچرخه معمولی و دوچرخه ی شارژی در نحوه ی رکاب زدن و صرف انرژی بیشتر برای رکاب زدن در دوچرخه های معمولی می باشد . در دوچرخه کوهستان یا دوچرخه شهری اگر شما خسته شوید یا به هر دلیل دچار آسیب شوید باید در هر مکانی که هستید توقف نمایید چون این دوچرخه مستقیما با نیروی ما حرکت می کند. اما دوچرخه برقی با حفظ تمام مزایای دوچرخه معمولی این مزیت را دارد که اگر شما به هر دلیلی توان رکاب زدن نداشتید، می توانید از نیروی الکترونیکی دوچرخه استفاده نموده و در عین حال که به مسیر خود ادامه می دهید استراحت نمایید.


امروزه دوچرخه های برقی در مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود .یکی از بهترین مدل ها که در بین مردم شناخته شده برند دی کی سیتی است . این برند معتبر تایوانی انواع دوچرخه برقی را برای هر سلیقه ای طراحی کرده است .یکی از مشکلات دوچرخه سوارها حمل نقل دوچرخه اشان می باشد ، مدل های تاشو دوچرخه برقی این مشکل را برای دوچرخه سوارها برطرف کرده و حمل و نقل آن را راحت تر کرده است . 


دوچرخه برقی شامل باتری، صفحه نمایشگر ال سی دی جهت نمایش مقدار مصرف باتری می باشد که با رعایت کردن نکاتی می توانید طول عمر لوازم دوچرخه برقی خود را بالا ببرید . بهتر است از باتری های لیتیومی برای دوچرخه برقی خود استفاده کنید و همچنین برای عمر بیشتر دوچرخه آن را خنک نگه دارید و همینطور برای مدت طولانی باتری را در شارژ رها نکنید ، با رعایت این نکات عمر باتری خود را بالا می برید . 

نظرات

ارسال نظر