دوچرخه سواری کودکان
دوچرخه سواری کودکان

دوچرخه سواری کودکان

دوچرخه سواری کودکان

یادگیری دوچرخه سواری یک تشریفات و آداب سنتی دارد و از جمله مهارت هایی است که با یک بار فراگیری هرگز فراموش نمی شود اما فراموش نکنید که هیچ عجله ای برای یادگیری وجود ندارد. یک قانون کلیدی در هنگام آموزش به کودک وجود دارد: “دوچرخه سواری یک تفریح است”.


اگر دوچرخه سوار کوچک شما  ، جنبه ی تفریحی را در روند یادگیری خود احساس نکند، هیچ گاه به یادگیری خود ادامه نخواهد داد.


بی شک یکی از تفریحات مورد علاقه کودکان دوچرخه سواری است؛ دوچرخه علاوه بر تخیل کودک، موجب ایجاد ترکیبی بی نظیر از ماجراجویی، سرگرمی و انرژی بی حد و اندازه می شود. دوچرخه در کنار تقویت تخیل کودک، به او اجازه پرسه زدن در محیط پیرامون خود و کشف و درک آن را می دهد؛ به همین دلیل دوچرخه برای کودکان در مقایسه با سایر وسایل حمل و نقل، در اولویت اول قرار دارد.


در واقع خاطرات دوران شیرین کودکی با یادآوری لحظات لذت بخشی که به همراه دوستان خود سوار بر دوچرخه به گشت و گذار در محله می‌پرداختید و از کشف نواحی مختلف آن سرشار از لذت می شدید، کامل می شود. دوچرخه در مقایسه با سایر وسایل حمل و نقل، برای کودکان در اولویت اول قرار دارد زیرا علاوه بر تقویت تخیل کودک، به او اجازه می‌دهد تا در محیط پیرامون خود پرسه زده و آن را کشف و درک کند. 

به واقع هیچ خاطره‌ای از دوران شیرین کودکی کامل نخواهد شد مگر با یادآوری لحظات لذت بخشی که سوار بر دوچرخه به همراه دوستان خود به گشت و گذار در محله می‌پرداختید و از کشف نواحی مختلف آن سرشار از لذت می شدید. پس در خرید یک دوچرخه بچه گانه تحقیقات کافی انجام دهید. 


عموماً شما می توانید آموزش دوچرخه سواری بچه ها را از سنین 3 تا 6 سالگی آغاز کنید. البته برخی از کودکان آن را به راحتی فرا می گیرند و برای برخی دیگر اینگونه نیست. این زمان منحصراً به رشد فیزیکی و روحی و سطح آرامش و آسودگی کودکان بستگی دارد. پس هیچ گاه او را مجبور به یادگیری نکنید.


برای آموزش دوچرخه سواری به کودکان می بایست شرایط را فراهم کنید و به او  اجازه دهید خودش طریقه راندن را کم کم و به تدریج بیاموزد. یکی از کارهایی که برای آموزش دوچرخه سواری به کودکان رایج است و ما آن را توصیه نمیکنیم بستن چرخ های کمکی به پشت دوچرخه ای است که کودک نوآموز آن را می راند ، این کار مانع تجربه نگاه داشتن تعادل دوچرخه توسط کودک می شود . از بین انواع دوچرخه کودکان دوچرخه ای را انتخاب کنید که فریم استاندارد داشته و مانع از فشار به روی ستون مهره های کودک شود. خرید از بین برندهای معتبر مانند فوجی می تواند گزینه مناسبی باشد.

با در نظر گرفتن آموزش های اولیه باید به کودک اجازه داد تا خودش دوچرخه سواری را تجربه کند . در این آموزش نحوه یادگیری دوچرخه سواری به کودکان را معرفی خواهیم کرد که  برای هزاران کودک انجام شده و هرگز خطا نداده است. و مطمئن باشید که با این روش کودکان به راحتی دوچرخه سواری را فرامیگیرد.

دوچرخه بچه گانه

نظرات

ارسال نظر