کلاه ایمنی دوچرخه سواری کوهستان
کلاه ایمنی دوچرخه سواری کوهستان

کلاه ایمنی دوچرخه سواری کوهستان

کلاه ایمنی دوچرخه سواری کوهستان

کلاه های کوهستان به منظور حداکثر محافظت در برابر موانع مسیر ساخته شده اند. این کلاه ها به طور رایج دارای لبه آفتابگیر و پوشش وسیعتر جلوی سر می باشند. سیستم نگهدارنده مخصوص این کلاه ها در مسیرهای سخت، به طور ایمن و مستحکم روی سر باقی می ماند. 


کراس کانتری:
در رشته کراس کانتری دوچرخه سوار درمسیرهای طولانی و دارای شیب مثبت رکاب میزند پس کلاه طراحی شده باید از وزن مناسبی برخوردار باشد تا هم از اتلاف انرژی دوچرخه سوار کم کند و هم از خستگی و کلافه شدن دوچرخه سوار بکاهد.
همچنین به دلیل مسیرهای طولانی و سربالایی های تند و نسبتا طولانی  کلاه باید از هواکش های مطلوبی برخوردار باشد تا از تعرق دوچرخه سوار جلوگیری کند.


ایندورو:
مسیرهای رشته ایندورو بر خلاف رشته کراس کانتری بیشتر از سرپایینی های طولانی و تند تشکیل شده است و همچنین در طول مسیر پرش های مختلفی تعبیه شده است که کلاه طراحی شده باید از مقاومت بالاتری نسبت به کلاه کراس کانتری برخوردار باشد,از همین رو کلاه طراحی شده مخصوص این رشته قسمت پشت سر را کاملا می پوشاند تا از ضربه درسرعتهای بالا جلوگیری کند.
از طرفی در رشته ایندورو، مسیرهای کفی و همچنین سربالایی نیز وجود دارد که کلاه طراحی شده باید از هواکش های مناسبی برای جلوگیری از تعرق دوچرخه سوار ساخته شده باشد.

 

دانهیل:
برخلاف رشته های ایندورو و کراس کانتری رشته دانهیل فقط مخصوص سرازیری های تند و طولانی به همراه پرش های کوتاه و بلند میباشد که در نتیجه کلاه طراحی شده باید از ایمنی بالایی برخوردار باشد از همین رو کلاه طراحی شده مخصوص دانهیل به صورت کامل سر و صورت و فک را پوشش میدهد و کل سر دوچرخه سوار را محافظت میکند.
 

نظرات

5/5 2 2 2

ممنون از مطالب خوبتون

برند مویک واقعا لایک داره

ارسال نظر