ما هرگز میراثمان را فراموش نکرده ایم، همه چیز از انبار شلوغ و درهم ریخته ای که در طبقه بالایی یک کارخانه تولید سرکه بود آغاز شد. برند کنندال و نماینده های ما از زمان شکل گیری اولین ایده ها در سال 1971 میلادی راهی طولانی را پیموده اند.
در همان سال های ابتدائی تاسیس، شرکت به سرعت رشد کرد. ما معرف اولین تریلر در صنعت دوچرخه سواری بودیم. همزمان با کسب تجربه و شهرتی پایدار و قوی برای کیفت و نوآوری هایمان، توانستیم خط تولید پوشاک و لوازم جانبی دوچرخه را با موفقیت راه اندازی کنیم.
این شهرت ارزشمند زمانی زبان زد همگان شد که کنندال اولین دوچرخه توریستی خود را در سال 1983 میلادی به بازار عرضه کرد. ما با ارائه بدنه های دست ساز دوچرخه از جنس آلومینیوم که از بدنه های رایج استیل آن زمان بسیار سبک تر و مقاوم تر بود، صنعت دوچرخه سازی را به تعجب وا داشتیم. پس ازکسب این موفقیت، مسیر پیشرفتمان را با ساخت یک مدل دوچرخه مسابقه ای جاده و یک مدل دوچرخه کوهستان در سال 1984 میلادی ادامه دادیم. خوشنامی ما با خلاقیت های نوین، نمایندگان فروش و مصرف کنندگان را بر این امر تشویق کرد تا به این انقلاب در حال شکل گیری در صنعت دوچرخه سازی بپیوندند. با ابداعات و گسترش روز افزون کارخانه، راه برای تقلید سایرین به سرعت هموار شد.
در سال 1977 میلادی، کنندال اولین رونمایی خود از بدنه های آلومینیوم اورسایز، بزرگ تر و سبک تر از مدل های مشابه آن زمان را در بزرگ ترین گردهمایی دوچرخه سواران، یعنی رقابت های تور-دو-فرانس، انجام داد. سرگروه تیم آتشین Saeco با دمیدن روحی تازه در پیکره دوچرخه کنندال، پس از کسب چهار عنوان قهرمانی در این رقابت ها در سال 1999 ، با این عبارت از کنندال یاد کرد “ کنندال بهترین دوچرخه است.” با پیشینه و اعتبارمان در دگرگونی صنعت دوچرخه و با رونمایی از اولین بدنه سبک آلومینیوم/کربن کنندال که با طراحی سفید سیاه خود ) به مانند لباس زندانیان ( دل هر دوچرخه سواری را در خود محبوس می کرد گام در عرصه ای جدید نهادیم.
در 14 سال اخیر، ما برنده پنج دوره از رقابت های معتبر تور Maglia Rosas ایتالیا بودیم. که البته استدلالی برایافزودن رنگ صورتی به طراحی هایمان نیز هست. به تازگی نیز توانستیم همزمان طی یک سال، سکوی قهرمانی دو تور معتبر ایتالیا و اسپانیا را از آن خود کنیم. در رشته دوچرخه سواری کوهستان نیز، کنندال با معرفی اولین دوچرخه دو کمک خود معروف به Delta V در سال 1990 میلادی، انقلابی در این صنعت به راه انداخت و آن را با طراحی های همزمان دوچرخه های Super V و Scalpel خود ادامه داد. رکابزنان ما عرصه رقابت های کراس کانتری و دانهیل را به هزاره ای جدید سوق دادند. رکاب زنانی بزرگ با نام های پر آوازه ای همچون ،Cadel Evans، Alison Sydor،Missy Giove، Cedric Gracia، Christopher Sauser،Anne-Caroline Chausson، Tinker Juarez و Brian Lopez . طراحی دوچرخه Cut دوچرخه سواران بی پروا و شجاعی مانند Aaron Chase, Chris Van Dine و Mick Hannah را در رشته فری راید گرد هم آورد.
طراحی های نو آورانه ما در Headshock (کمک فنر جلو) در زیر پیشانی دوچرخه (Lefty )کمک فنر های جلو که فقط کپسول سمت چپ دارند، استفاده از فلز آلومینیوم بهینه شده و بدنه های کربن ترجمان قهرمانی های پی در پی ما در مسابقات مختلف است. گنجینه ای که به سرعت در حال گسترش حد و مرزهای ممکن صنعت دوچرخه سواری است.